Sovičky

Paní učitelky Marie Holíková, Mgr. Zdeňka Vavřínová a Petra Zdeňková

Jsme moudré a chytré “Sovičky”, kluci a holky, kteří se už těší do školy. Jsme zvídaví a chceme poznávat přírodu kolem nás a její tajemství. Společně si budeme hrát a prožívat společná dobrodružství. Budeme se seznamovat se svými právy a povinnostmi.

Tři králové

Vloženo: 6. leden v 16:26

6.ledna jsme se vydali na obchůzku po školce a všem popřáli - "My tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví přejeme Vám..."

Betlémování 2

Vloženo: 27. prosinec 2019 v 22:36

Betlémování

Vloženo: 27. prosinec 2019 v 22:20

Ve čtvrtek 19.12. jsme se vypravili do Kutné hory na Betlémování. Zazpívali jsme si s čerty v pekle, pustili si lodičky, pomalovali si vánoční zvoneček a na závěr si zahráli společně s muzikanty vánoční příběh o tom, jak se narodil Ježíšek. Naladili jsme se vánoční atmosférou a už se moc těšíme na Štědrý den.

Ježíšek u Soviček a Včeliček

Vloženo: 27. prosinec 2019 v 21:49

I  u Soviček a Včeliček nechal Ježíšek dárečky. Radost byla veliká. Ježíšku, děkujeme.

Vloženo: 18. prosinec 2019 v 9:31

Mikuláš s čerty u Soviček a Včeliček

Vloženo: 12. prosinec 2019 v 8:47

Mikuláš s čerty navštívil děti v Sovičkách a Včeličkách.

Policie čte dětem

Vloženo: 20. listopad 2019 v 11:35

Ve spolupráci s Obvodním oddělením Policie ČR ve Zbraslavicích jsme zahájili projekt "Policie čte dětem".

Pohádky s poučným příběhem předčítá, a s dětmi zopakuje ponaučení prap. Bc. Veronika Hatáková Dis.

Za nadšené děti i učitelky - DĚKUJEME

Pěnkavův dvůr Čertovská Vánoční pohádka

Vloženo: 19. listopad 2019 v 21:31

Čertovská vánoční pohádka

Vloženo: 19. listopad 2019 v 20:06

Ve středu 13.11. jsme vyrazili na výlet do Takonína na Pěnkavův dvůr. Přes nepříznivé počasí se nám výlet velmi podařil. Už u autobusu si nás vyzvedl voják a předvedl nám své umění na koni, potom nás starý čert pozval na krásnou pohádku. Naučili jsme se řezat dříví, drát peří, poznali jsme vánoční tradice, prohlédli si peklo a seznámili se s dračí rodinou.

Podzimování

Vloženo: 17. říjen 2019 v 23:56

Barevný podzim je plný listí, radosti, nápadů a teplých barviček.

Jak bezpečně na ulici

Vloženo: 11. říjen 2019 v 22:09

Ve čtvrtek 3.října přijel do naší školky nprap. Daniel Votroubek z Policie České republiky  Kutná Hora . Vysvetlil dětem, jak se mají bezpečně chovat na ulici, na co dávat pozor, jak a kde se přechází silnice. Prošli jsme se a přímo na ulici jsme si vyzkoušeli správné přecházení. Děti se zábavnou formou poučily a prakticky vše vyzkoušely.  Děkujeme.

První týden u SOVIČEK

Vloženo: 9. září 2019 v 23:41

Naše první dny u Soviček jsou plné zábavy, her a tvoření.