Sovičky

Paní učitelky Marie Holíková a Pavla Pešoutová

Jsme moudré a chytré “Sovičky”, kluci a holky, kteří se už těší do školy. Jsme zvídaví a chceme poznávat přírodu kolem nás a její tajemství. Společně si budeme hrát a prožívat společná dobrodružství. Budeme se seznamovat se svými právy a povinnostmi.

Tričkový týden

Vloženo: 1. únor

Tento týden jsme se věnovali tvoření třídních triček. Trička jsme si ručně namalovali, práce se dětem líbila a trička se velmi vydařila. Celý týden jsme zakončili módní přehlídkou, kterou si děti náramně užily.
Tři králové v Mš

Vloženo: 1. únor

6.ledna se děti z oddělení Soviček a Včeliček vydaly na obchůzku po školce a všem popřáli "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám..."
Zima u Včeliček a Soviček

1. lekce plavání

Vloženo: 1. únor

Ve čtvrtek 31.1. jsme vyrazili na první lekci plavání do Kutné Hory. Děti se seznámily s prostředím bazénu a dle svých výkonů byly rozděleny do skupinek. Nikdo se vody nebál, všichni si plavání užili a již se těší na další lekce.
Seva - Stavitelem od 3 let

Vloženo: 27. leden

V listopadu se naše školka zapojila do projektu Stavitelem od 3let. Společnost Seva nám zapůjčila stavebnici SEVA BOX (3750 dílků) na vyzkoušení. Tato stavebnice a velké množství dílků se dětem tak zalíbila, že jsme se dohodli na jejím zakoupení. Společnosti Seva děkujeme za příznivou cenu.
Předplavecký výcvik

Vloženo: 3. leden

Ve čtvrtek 31. ledna 2019 začíná pro děti ze Soviček a Včeliček, jež v září nastupují do 1. třídy ZŠ předplavecký výcvik.
Od podzimu do Vánoc II

Vloženo: 31. prosinec 2018

Vánoční nadílka

Vloženo: 31. prosinec 2018

I k Sovičkám a Včeličkám přiletěl Ježíšek. Než zazvonil zvoneček, zkrátili jsme si čekání hezkou zimní pohádkou a pak už nás pod stromečkem čekalo milé překvapení. Asi jsme byli opravdu hodní, jelikož jsme dostali spoustu nových, krásných hraček.
Od podzimu do Vánoc

Vloženo: 30. prosinec 2018

Vánoční besídka u Soviček

Vloženo: 30. prosinec 2018

V úterý 18.12. nás vánoční besídka příjemně naladila na blížící se vánoční svátky.
Betlémování

Vloženo: 13. prosinec 2018

Ve středu 12.12. jsme si vychutnali plnými doušky nadcházející vánoční atmosféru. Zatančili jsme si s čerty, hodili střevícem, vyrobili jsme si vánoční dáreček a v kostele, při Vánoční hře, jsme si zazpívali koledy.
Peklo Čertovina

Vloženo: 11. prosinec 2018

Výlet do za čerty byl moc fajn a i přes počáteční obavy jsme si ho skvěle užili. Podívali jsme se, jak vypadá život v pekle, navštívili pekelnou školu, trapírnu i samotného Lucifera a ochutnali dobroty v pekelné kuchyni. Žádný hříšník se mezi námi však nenašel, takže jsem se všichni zdárně vrátili zpět do školky.
Mikulášská nadílka

Vloženo: 10. prosinec 2018

Podzim u Soviček a Včeliček

Vloženo: 25. listopad 2018

Letošní teplý podzim jsme si u Soviček a Včeliček skvěle užívali.
Projektový den I.

Vloženo: 26. říjen 2018

Ve čtvrtek 11. října 2018 se v oddělení Sovičky a Včeličky konal první projektový den - " Les a jeho tajemství". Popovídat o lese, stromech a rostlinách, jeho významu a důležitosti, přišla myslivkyně Veronika se svým loveckým psem Eyminou. Nezapomněla ani na děti z ostatních oddělení, kde dětem poděkovala za nasbírané žaludy a kaštany, které společně v zimě odnesou zvířátkům do krmelce.
První měsíc u Soviček

Vloženo: 29. září 2018

První měsíc u Soviček jsme si hráli, zpívali, seznamovali se a stala se z nás parta prima kamarádů.