Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

5 důvodů, proč začít s angličtinou už od školky! - zajímavý článek

Vloženo: 1. března 2016

1. Dítě je největším specialistou 

Největším specialistou na osvojování si řeči je podle odborníků dítě! Cizí řeč se učí naprosto přirozeně a jednoduše – vlastně podobně jako jazyk mateřský. Až do mladšího školního věku se totiž jedná o přirozenou (biologickou) vlastnost mozku. Poté se vývoj řečových center uzavírá a toto téměř podvědomé učení se mění »v dřinu«. Proto to nám dospělým jde občas trochu ztuha.

2. Výuka musí odpovídat věku

Není důležitý jen včasný začátek, ale hlavně a především záleží na kvalitě výuky a její přiměřenosti danému věku. Je jasné, že ve školce se děti »nedrtí« slovíčka a gramatiku. Předškolní vzdělávání je založené na hrách a aktivitách, které děti baví a ony vlastně ani nevnímají, že se učí.  

3. Využijte dětského »pamatováka«

Podle odborníků mají děti velmi hlubokou schopnost pamatovat si: Vnímají melodii, zvuk, a když se jim líbí, zapamatují si ho – nerozlišují, je-li to česky, nebo anglicky. Navíc je prokázáno, že osvojování si druhé řeči vedle mateřské má pozitivní vliv na intelektuální vývoj a rozvoj mozku.

4. Děti motivujte

Největší motivací pro dítě je, že se může zapojit do hry, do komunikace. A pokud je v angličtině, prostředkem je právě tato řeč. Dítě je tak motivováno reagovat a mluvit a učí se využívat řeč přirozeně v běžných a konkrétních situacích.

5. Pouštějte jim zábavná videa 

Filmy, skeče, písničky - to všechno děti upoutá. Letos nově jim na počítači můžete najít na YouTube i speciální kanál zábavné angličtiny. Autorem je Steve Watts, angličan, který již 10 let žije v Česku a je autorem metody Wattsenglish. Podílel se také na zpracování metody výuky angličtiny pro ministerstvo školství. Výukový kanál je zadarmo a navíc bude děti bavit.

Přílohy